Postimet e fundit

Durrēs, 22 vjeçari gjendet i pajetë në breg të detit

Një djalë i ri ka humbur jetën në plazh këtë të martë. Policia bën me dije se ai është gjetur i pajetë në breg të detit. Blutë thonë se dyshohet që ai ka humbur jetën si pasojë e infarktit. Njoftimi Rreth orës 14:00, në lagjen nr.13, Plazh, Durrës, është gjetur …

Lexo më shumë

Shqipëria do furnizojë Serbinë e Maqedoninë me qymyr! Pala serbe e maqedonase heqin kufizimet, do të lejojë tregtinë e grurit e misrit

Kabineti qeveritar i Shqipërisë dhe ai i Serbisë e Maqedonisë së Veriut prej dy ditësh kanë zhvilluar një sërë diskutimesh në Tiranë ku prioritet kanë qenë kriza e energjisë, furnizimi me ushqim dhe mbrojtja civile. Në takimet e zhvilluara mes Zëvendëskryeministri të Serbisë, Zëvendëskryeministri të Maqedonisë së Veriut, ish- Zëvendëskryeministrit …

Lexo më shumë

Sot hapet ura në Kroaci që do të transformojë udhëtimin në Ballkan

Nga sot, ura Peleshac e Kroacisë i krijon udhëtarëve mundësinë të shmangin disa pika të kontrollit kufitar. Struktura 2,4 kilometra e gjatë, një nga projektet më ambicjoze të këtij lloji që kur Zagrebi shpalli pavarësinë nga Jugosllavia në 1991-shin, do të transformojë udhëtimin në Ballkan. “Ura do të thotë jetë …

Lexo më shumë