Postimet e fundit

Pamje spektakolare nga lart në Korçë

Këto janë pamjet që të falin majat e kodrave dhe maleve në Korçë, ku mjegulla prej ditësh ka pushtuar juglindjen, duke dhuruar pamje spektakolare. Por, përpos kësaj, kjo dukuri atmosferike ka krijuar jo pak probleme në qarkullimin e mjeteve. Më e theksuar është gjatë pasditeve, ku fushëpamja për drejtuesit e …

Lexo më shumë »

U jepnin hipoteka fiktive qytetarëve, dënohen 5 ish zyrtarët në Korçë

Gjykata ka dhënë vendimin për disa ish-zyrtarë të hipotekës në Korçë, të cilët akuzoheshin për shpërdorim detyre. Vendimi për Ersild Gorarin, zv/kryeregjistruesen Arsidesa Hysi, kryeregjistruesit Leftjon Bardho dhe dy punonjësve të Hipotekës Korçë Erion Arifi dhe Andrea Zallemi është marrë sot. Nga verifikimet është konstatuar se zyrtarët e hipotekës pajisjin …

Lexo më shumë »