Postimet e fundit

Greqia shtyn sërish mbylljen e doganës së Kapshticës

Autoritetet e Policisë Greke, në vijim të masave të marra nga qeveria greke mbi përballimin e situatës së krijuar për shkak të pandemisë COVID-19, kanë njoftuar palën shqiptare për shtyrjen e afatit të bllokimit të Pikës së Kalimit Kufitar Kapshticë, deri në datën 08.02.2021. Sqarojmë se deri në këtë datë, …

Lexo më shumë »

Video/ 58 vjeçari dergohet me helikopter në Tiranë

Një 58 vjeçar nga fshati Leshnicë është nisur me helikopter urgjent drejt kryeqytetit. 58 vjeçari me inicialet I.L mësohet të ketë pasur probleme serioze me frymëmarrjen çka i ka detyruar mjekët e spitalit të Pogradecit të kërkojnë një mjekim me të specializuar në spitalin Shefqet Ndroqi. Pasi është dhënë ndihma …

Lexo më shumë »

Gazetarja ia thote ne sy ministres…

Gazetarja Jonida Shehu ka deklaruar se një familjar dhe i njohuri i saj sa herë që shkon në spitale i bën paratë pesë mijë lekësha e dy mijë lekësha, në mënyrë që të japin rushfet. E pranishëm në “Opinion”, përballë ministres Ogerta Manastirliu, Shehu tha se është shokuar nga kjo …

Lexo më shumë »