Postimet e fundit

Kujdes/ Këto pajisje harxhojnë energji edhe të fikura

Ju mendoni se duke mos i shfrytëzuar orenditë shtëpiake, nuk po harxhoni energji, por në fakt e keni gabim. Disa pajisje vazhdojnë të harxhojnë energji edhe pasi i keni fikur. Më poshtë po ju rendisim disa prej tyre: Një karikues pa telefon. Një karikues pa telefon përdor energji edhe kur nuk …

Lexo më shumë »

Gati për fundjavën? Ja si do të jetë moti këto dy ditë

Muaji tetor nisi me reshje shiu dhe temperatura të ulta, megjithatë situata ndryshoi në javën e dytë të tij. Temperaturat patën një ngritje të ndjeshme dhe kaluam një min-verë në mes të tetorit. Kjo situatë do të vazhdojë edhe këtë fundjavë, prandaj bëni mirë të mos e humbisni dhe të …

Lexo më shumë »