Postimet e fundit

Flet meteorologia: Ja çfarë na pret në qershor

Edhe pse për pak ditë hyjmë zyrtarisht në stinën e verës, në Korçë akoma nuk I kemi hequr rrobat e trasha. Kjo pasi shirat dhe moti I paqendrueshëm na kanë shoqëruar gjatë gjithë kësaj stine, ndërsa ambientalistët në botë thonë se egjitha vjen nga ngrohja globale. E duket se edhe …

Lexo më shumë »

Sistemohet rruga e parcelave mes fshatrave Mollaj dhe Boboshticë

Ndërmarrja e shërbimeve publike në Korçë ka përfunduar sistemimin e disa prej rrugëve bujqësore në njësinë administrative Mollaj. Së fundmi ndërhyrjet janë kryer në rrugën lidhëse midis parcelave të fshatrave Mollaj dhe Boboshticë. Kjo rrugë nuk kishte njohur ndërhyrje prej vitesh dhe shkaktonte probleme në kalimin e fermerëve drejt parcelave …

Lexo më shumë »