Postimet e fundit

Binjakët lindin direkt pas tërmetit

I gjithë vendi është tronditur nga lëkundje të forta tërmeti ditën e sotme, ndërsa njerëzit janë zgjuar mes panikut e frikës. E ndërsa vendi ndodhet në ankth dhe autoritet janë angazhuar në operacionet e shpëtimit të personave të mbetur nën rrënoja, një lajm i mirë vjen nga gjinekologia Anika Dokle. …

Lexo më shumë »

Familjarët mësojnë për humbjen e dy grave

Tërmeti i fuqishëm tronditi sot Shqipërinë. Magnituda ishte 6.4 ballë dhe konsiderohet si më i forti ndër dekada. Deri tani mësohet se kanë humbur jetën 6 persona ndërsa të plagosur janë me qindra. Nga tërmeti i fuqishëm në Thumanë  humbën jetën edhe dy gra. Ky është momenti i dhimbshëm kur …

Lexo më shumë »