Kryefaqa / Uncategorized

Uncategorized

Vladimir Putin: Kemi shpikur vaksinën për Covid

Njoftimi i Moskës të martën se Rusia do të miratojë një vaksinë kundër koronavirusit pas më pak se dy muaj testimesh tek njerëzit, ka shkaktuar alarm mes ekspertëve të shëndetësisë në botë, të cilët thonë se pa të dhëna të plota për provat, është vështirë t’i besosh vaksinës. Me synimin …

Lexo më shumë »

Nora Malaj mposht Covid-in

sh-deputetja e LSI-së Nora Malaj, është shëruar nga Covid-19. Lajmin e bën me dije vetë ajo përmes rrjeteve sociale, ku shkruan se më në fund pas 16 ditësh betejë me koronavirusin, ka arritur t’ja dalë. Malaj ndan me ndjekësit e saj gjithë eksperiencën me sëmundjen e rrezikshme, që ditën e …

Lexo më shumë »

Greqia njofton se cila kategori emigrantësh mund të marrë nënshetësinë. Nga aplkimi, dokumentet, tarifat dhe…

Emigrantët shqiptarë që kanë vite që punojnë edhe jetojnë në Greqi mund të përfitojnë nënshtetësinë greke. Përkatësisht personat që nuk kanë leje qëndrimi ose kanë një leje qëndrimi të përkohshme nuk kanë të drejtë të aplikojnë për nënshtetësi helene. Gjithashtu, iu humb e drejta e aplikimit për këtë të fundit …

Lexo më shumë »

Amarilda Leka i mori para edhe të dashurit

“Punoj si gjyqtare në Gjykatën e Krimeve të Rënda dhe do të ndihmoj për hallin që ke”. E veshur bukur, bindëse dhe duke u prezantuar se njohjet e saj mbërrinin deri në Gjykatën e Lartë, prokuroria zbulon se si Amarilda Leka mashtroi sërish një qytetar. Ndonëse e dënuar edhe më …

Lexo më shumë »