Kryefaqa / Sport

Sport

Ndeshen futbollistët në Maliq

Skenat e përleshjeve në futbollin vendas nuk janë lajm i ri. Por këtë herë, gjërat kanë shkuar keq  në ndeshjen Maliqi-Këlcyra. Një futbollist i skuadrës së Maliqit përfundoi me urgje.ncë në spitalin e Korçës, pasi u godit me grusht nga mbrojtësi i Këlcyrës, Aristidhis Coli gjatë ndeshjes mes këtyre skuadrave …

Lexo më shumë »

Granit Xhaka bëhet baba për herë të parë

Futbollisti i njohur shqiptar, Granit Xhaka, u bë sot baba për herë të parë. Bashkëshortja e tij, Leonita, ka sjellë në jetë një vajzë dhe ky ishte emocion i veçantë në familjen Xhaka. Graniti ka publikuar  një foto me dorën e vogëlushes së porsalindur, të cilën e kishin vendosur mbi …

Lexo më shumë »

Detajet nga hedhja e portierit të Partizanit

Detaje të tjera janë zbuluar nga ngjarja e djeshme në Tiranë, ku portieri i Partizanit Aldo Teqja u hodh nga kati i gjashtë i pallatit ku banonte. 24-vjeçari mësohet se ndodhej në një gjendje të rënduar psikologjike pas një debate që ka pasur me partneren e tij. Sipas mjekëve gjendja …

Lexo më shumë »