Kryefaqa / Sport

Sport

Anulohet edhe Napoli-Inter

Futbolli italian vazhdon të jetë në kaos, ndërsa megjithë përplasjet e forta mes Ligës dhe klubeve, situata duket se po merr zgjidhje. Kjo vetëm për momentin, pasi ngjeshja e kalendarit do të jetë një problem I madh për të gjitha skuadrat, sidomos për ato që përveç Serie A, janë të …

Lexo më shumë »

E fejuara e Ronaldos në një rrëfim ndryshe

E fejuara e Cristiano Ronaldos ka bërë një rrëfim ndryshe për numrin e ri të ‘Grazia’. Ajo ka folur rreth njohjes me yllin e Juventusit, Cristiano Ronaldo duke thënë se në fillim sa herë që e shikonte mbushej plotë emocione. “Para tij dridhesha e tëra, por u ndez një shkëndijë” …

Lexo më shumë »

Ndeshen futbollistët në Maliq

Skenat e përleshjeve në futbollin vendas nuk janë lajm i ri. Por këtë herë, gjërat kanë shkuar keq  në ndeshjen Maliqi-Këlcyra. Një futbollist i skuadrës së Maliqit përfundoi me urgje.ncë në spitalin e Korçës, pasi u godit me grusht nga mbrojtësi i Këlcyrës, Aristidhis Coli gjatë ndeshjes mes këtyre skuadrave …

Lexo më shumë »