E shtunë , Dhjetor 14 2019
Kryefaqa / Speciale

Speciale

Adoleshentja shqiptare shkëlqen në Greqi

Një 17-vjeçare me origjinë shqiptare ka shkëlqyer në skenën e “X Factor Greece”. Jody Lulati na ka bërë krenarë mbrëmjen e djeshme me përfaqësimin e denjësishëm në konkursin muzikor. Ajo këndoi këngën “You know I’m no good” të Amy Winehouse dhe u pëlqye shumë nga juria, e cila e përgëzoi …

Lexo më shumë »

E fundit/ Të gjithë prisnin lotarinë amerikane

Të gjithë po prisnin me padurim sot të shikonin nëse kanë fituar lotarinë amerikane. Megjithatë, ende pa shkuar ora 18:00, serveri i lotarisë ka rënë. Ai është bërë i paaksesueshëm nga përdoruesit, ç’ka do të thotë se ata duhet të presin deri në një moment të dytë. Të gjithë shqiptarët …

Lexo më shumë »

MJALTI I MJALTIT TË MJALTIT…

Nga Agim Xhafka Të mërkurë kisha vendosur që do shkoja në Korcë,tek babai dhe nëna. E kam zakon që sa kohë ndodhem në Shqipëri,thuajse një herë në muaj i “përqafoj” te varrezat. Rri goxha me ta,bëj muhabet. Me pyetje vetë e përgjigje vetë,por më duket sikur prindërit mbështeten atje në …

Lexo më shumë »

VALLJA E KORCES KERCEHET NGA EMIGRANTET SHQIPTARE NE QYTETIN PARMA TE ITALISE

VALLJA E KORCES KERCEHET NGA EMIGRANTET SHQIPTARE NE QYTETIN PARMA TE ITALISE Vallja e Korçës, valle Dardhare. Kërcen grupi artistik ‘Mille Stelle’ I Forumit të Gruas së Pavarur në Parma, me rastin e festave të 7-8 marsit Përgatiti mësuesja Loreta Shahini. Kostumet u mundësuan nga Edlira Sulaj – Tradita Shqiptare. Parma, Itali  …

Lexo më shumë »