Kryefaqa / Lajme / Rajoni

Rajoni

Makina e grekes përplas mjetin bujqesor…

Një aksident i rende ka ndodhur pasditen e sotme në Kretë, ku si pasojë kanë humbur jetën nënë e bijë.Ato ishin përkatësisht të moshës 38-vjeçare dhe 2-vjeçare. Mediat greke, shkruajnë se ngjarja ka ndodhur pas orës 17:00 në Moires, pas makina e tyre u përplas me një automjet bujqësor të …

Lexo më shumë »

Greqia zgjedh presidenten, gruaja e parë në drejtimin e shtetit

Me 261 vota, Katerina Sakellaropoulou u zgjodh nga Parlamenti Grek në postin e Presidentes së Republikës Greke.Katerina Sakellaropoulou Sakellaropoulou, e nominuar nga Kryeministri Kyriakos Mitsotakis, është gruaja e parë Presidente Greke dhe e para që pranohet nga tre parti parlamentare. Në fakt, ajo u zgjodh në raundin e parë me …

Lexo më shumë »