Kryefaqa / Lajme / Rajoni

Rajoni

Greqia zgjedh presidenten, gruaja e parë në drejtimin e shtetit

Me 261 vota, Katerina Sakellaropoulou u zgjodh nga Parlamenti Grek në postin e Presidentes së Republikës Greke.Katerina Sakellaropoulou Sakellaropoulou, e nominuar nga Kryeministri Kyriakos Mitsotakis, është gruaja e parë Presidente Greke dhe e para që pranohet nga tre parti parlamentare. Në fakt, ajo u zgjodh në raundin e parë me …

Lexo më shumë »