Kryefaqa / Lajme / Nga Bota

Nga Bota

Pse nuk duhet te shqetesoheni per ushqimet

Ekspertët e shëndetit thonë se nuk ka asnjë provë që coronavirusi mund të transmetohet përmes ushqimit. Kështu së paku thuhet në një shkrim të publikuar nga CNN, i cili është publikuar pas raportimeve këtë javë që autoritetet kineze thanë se një mostër sipërfaqeje nga një grup i krahëve të pulës …

Lexo më shumë »

Historia më frymëzuese në botë

Kjo mund të konsiderohet padyshim si historia më frymëzuese në botë. Sader Issa, një 21 vjeçar nga Siria është rritur në prehrin e babait që ka sindromën Down. 21-vjeçar që studion në vitin e tretë në stomatologji në Hama të Sirisë. Historia e tij nuk është e admirueshme vetëm për …

Lexo më shumë »

“E ardhmja është private”, themluesi paralajmëron ndryshime rrënjësore në Facebook dhe Instagram

Një sërë ndyrshimesh rrënjësore do të ndodhin në aplikacionet kryesore të internetit dhe kjo është konfirmuar në konferencën e përvitshme të zhvillimeve të Facebook F8 që po mbahet në San Jose, Kaliforni. Pas një viti skandalesh kompania e Mark Zuckerberg do të sjellë përditësime në aplikacionet Facebook, Instagram, WhatsApp dhe …

Lexo më shumë »