Kryefaqa / Lajme

Lajme

Greqia lehtëson masat anti-Covid

Qeveria franceze ka miratuar rregulla të reja sa i përket hyrje-daljeve në vend. Sipas asaj që qeveria franceze miratoi ditën e sotme, duke nisur nga e hëna e 18 janarit, personat që udhëtojnë nga vendet jo anëtare të Bashkimit Europian me destinacion Francën do të lejohen më të hyjnë duke …

Lexo më shumë »

“E bëra për humanizëm”

Një 26 vjeçar nga qyteti i Kavajës u vu pas hekurave ditën e djeshme. Ai është Mensur Shtylla, me detyrë oksigjenist në spitalin e Kavajës, dhe u jepte bombolat e oksigjenit të njohurve ne ytet. Gazetari Elton Qyno ka zbardhur të plotë dëshminë e të riut para grupit hetimor, i …

Lexo më shumë »

Kejvina Kthella

Në dosjen e SPAK-ut, mes shumë dëshmish në lidhje me aten tatin ndaj prokurorit Arjan Ndoja, është edhe ajo e modeles Kejvina Kthella, e cila është pyetur, duke qenë se një natë para ngjarjes kishte fjetur me Redjan Rrajën në shtëpinë e saj. Redjan Rrja, nip i deputetit Rrahman Rraja, …

Lexo më shumë »

Detajet e reja

Ndonëse ditën e sotme Tire Alldervishit iu dha masa “arrest me burg”, emisioni “Stop” ka publikuar të tjera detaje nga rasti makabër i sanitares së spitalit. Vajza e të ndjerës ka treguar se çfarë ka ndodhur pas publikimit të ngjarjes. Ajo u shpreh se ka kërkuar urdhër mbrojtje për shkak …

Lexo më shumë »

Pogradeci nën petkun e dëborës

Qyteti liqenor i Pogradecit është zgjuar mëngjesin e sotëm i mbuluar I gjithi nga dëbora.   Ulja e temperaturave ka bërë që gjatë natës të bien reshje dëbore, duke zbardhur qytetin juglindor, dhe duke krijuar pamje mahnitëse në rrugët e qytetit dhe buzë liqenit.   Prej dy ditësh në gjithë …

Lexo më shumë »

Edi Rama flet për Tiren

Kryeministri Edi Rama ka komentuar sot në “Open” ngjarjen e rëndë të denoncuar nga emisioni “Stop”, ku u pa me zë dhe figurë që ish-sanitarja e “Shefqet Ndroqit” i mori mbi 8 milionë lekë vajzës së një pacienteje që ishte me koronavirus dhe ndërroi jetë pas 1 muaji shtruar. Rama …

Lexo më shumë »

Shuhet thuajse gjithë familja e re

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Rubik, në rrugën e Kombit. Thuajse një familje e tërë është shuar pasi 4 anëtarët e saj kanë humbur jetën, ndërsa vajza 3 vjeçare ndodhet në spital. Burrë e grua nga Kosova,Blerim Avdiaj 51 vjeç dhe Anjeza Avdia 34 vjeç …

Lexo më shumë »