Kryefaqa / Lajme

Lajme

Qeveria vendosi t’i përgjysmojë rrogën, reagon presidenti Meta

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka reaguar pas paraqitjes së planit financuar nga qeveria për të përballuar situatën e krijuar nga pandemia e koronavirusi. Meta në një reagim publik ka përshëndetur vendimin e qeverisë dhe mbështetjen financuar në ndihmë të biznesit dhe familjeve në nevojë. Ndërkohë që për përgjysmimin e …

Lexo më shumë »

Në Korçë dezinf ektohet gjithçka

Për shkak të koronavirusit Bashkia e Korçës ka nisur dezinfektimin e rrugëve, parqeve, lulishteve dhe blloqeve të banimit. Nisja e këtij procesi nga ana e punonjësve të bashkisë së Korçës është lajmëruar në rrjetet sociale përmes një videoje ku shihet ndërhyrja në parkun Rinia të qytetit të Korçës. Gjithashtu pjesë …

Lexo më shumë »

Aktori i njohur vetëizolohet në Pogradec

Humoristi i njohur durrsak Muharrem Hoxha është vetëizoluar në Pogradec, për shkak të koronavisurit i cili deri më tani në vendin tonë ka infektuar 64 persona dhe ka shënuar 2 vdekje. Duke pasur parasysh se më të rrezikuar nga COVID-19 janë mosha e tretë aktori ka zgjedhur të izolohet, madje …

Lexo më shumë »

I riu nga Durrësi do të hidhet nga kati i 5-të

Një i ri ka tentuar të dalë nga shtëpia duke u hedhur nga kati i pestë i pallatit. Ngjarja ka ndodhur në qytetin e Durrësit, ku siç shihet edhe në foto, një djal 28-vjeçar është kacavjerrë nga kati i pestë i dritares, por është dikush brenda që e tërheq nga …

Lexo më shumë »

Përcjellja e burrit nga Lushnja në banesën e fundit

66 vjecari nga Lushnja, qe ndërroi jetë një ditë më parë ne Infek tivin e QSUT eshte percjelle ne banesen e fundit ne nje ceremoni ku ishin te pranishem vetem 3 persona. Abcnews raporton se pas ceremonisë mo rtore,  punonjësit e bashkisë kanë dezinfektuar hyrjen e va rrezave të Lushnjes …

Lexo më shumë »

Moment historik në Kinë

Të enjten Kina nuk raportoi asnjë infeksion të ri lokal për herë të parë që nga fillimi i krizës së Koronavirusit tre muaj më parë, duke arritur një moment historik në betejën e saj me pandeminë vde kjeprurëse që ka pezulluar jetën e përditshme dhe aktivitetin ekonomik në të gjithë …

Lexo më shumë »

Rama zihet keq me Eni Vasilin

Kryeministri Edi Rama është përplasur me Eni Vasili, pasi moderatorja e quajti atë “arrogant” për shkak të ndërhyrjeve të shpeshta në bisedë duke i kërkuar asaj “të rrijë urtë”. Rama i ka thënë moderatores Eni Vasili të “mos i tregojë si të sillet”, madje i ka shtuar se nëse e …

Lexo më shumë »