Kryefaqa / Korcarët

Korcarët

Bie nga zetori, humb jetën 60-vjeçari në Korçë

Foto ilustruese Një ngjarje e rëndë është shënuar ditën e sotme në Korçë. Bëhet me dije se ngjarja ka ndodhur në fshatin Dishnicë, ku një 60-vjeçar ka humbur jetën pasi ka rënë nga zetori. Viktima është identifikuar si Konstika Nunka. Sakaq, policia ka mbërritur në vendngjarje dhe po punon për …

Lexo më shumë »

Gruaja harron gazin hapur në shtëpi…

Një banesë është përfshirë nga flakët në katin e dytë të një pallati, në qytetin e Korçës. Mësohet se si pasoje ka dëme të shumta materiale. Në banesë jetonte një çift bashkëshortësh, të cilët sapo e kishin blerë hyrjen. Mësohet se gruaja kishte lënë bombolën e gatimit ndezur dhe kishte …

Lexo më shumë »

Shkrumbohen hektarë me tokē nē Korçë

Korça është përfshirë nga zjarre me përmasa të mëdha në ditët e fundit. Në fshtin Vithkuq, aktualisht ka një vatër aktive, e cila është duke u izoluar. Ditën e djeshme (3 shtator), puna për shuarjen e flakëve ka vazhduar deri në orën 22:00, dhe sot (4 shtator), ka filluar herët. …

Lexo më shumë »