Kryefaqa / Korcarët

Korcarët

Prej 24 orësh Korça nën mjegull

Prej 24 orësh qyteti i Korçës është mbuluar i gjithi me mjegull. Por edhe fshatrat rreth e përqarark Korçës janë gjithashtu të pushtuar nga mjegulla. Në kushte të tilla, nga sektori i policisë rrugore, i bëjnë thirrje drejtuesve të mjeteve të bëjnë kujdes, pasi në këtë orë të natës, shtohet akoma …

Lexo më shumë »

Gruaja në Korçë hidhet nga kati i katërt, shpëton mrekullisht

Një 56-vjeçare është hedhur nga kati i katërt i një pallati, mëngjesin e sotëm. Ngjarja ka ndodhur në lagjen 17, në Korçë. Sipas informacioneve 56-vjeçarja është transportuar në spital. Por pavarësisht dëmtimeve të shumta 56-vjeçarja ndodhet jashtë rrezikut për jetën, duke shpëtuar kështu mrekullisht. Ndërkohë ende nuk dihen shkaqet se …

Lexo më shumë »

Mikeli dhe Bledari ndahen për shtëpinë e prindërve

Historia e familjes Dervishi nga Belshi nuk eshte ndalur, edhe disa ditë pasi në studion e emisionit “Me zemër të hapur”, cifti i bashkëshortëve me njërin prej djemve te tyre, Mikelin, thanë se djali tjetër i tyre, Bledari, është në konflikt me prindërit për shkak se kërkon të marrë gjithë …

Lexo më shumë »