Kryefaqa / Korca Turistike / Kuzhina Korcare

Kuzhina Korcare

Si të përgatisni në shtëpi tollumba plot sherbet, një ndër ëmbëlsirat më të vjetra shqiptare

Nëse doni ta nisni ditën dhe muajin me ëmbëlsi përgatisni në shtëpi tullumba plot sherbet, të buta e me lëkurë portokalli, një ndër ëmbëlsirat më të vjetra të kuzhinës shqiptare. Padyshim, ato janë ndër ëmbëlsirat më të preferuara të shqiptarëve jo vetëm para viteve ’90, atëherë kur pastiçeritë nuk ishin …

Lexo më shumë »

Petanik me Pulë – Nga Më Të Mirat e Traditës

Petaniku kërkon pak mund dhe durim në përgatitje, shumë pak përbërës por shija që të ofron është marramendëse. Petaniku është traditë kryesisht e jugut të Shqipërisë, konkretisht zonës së Korçës, por sot ai gatuhet gjerësisht edhe nga amvisat në të gjitha zonat e vendit. Petaniku kërkon pak mund dhe durim …

Lexo më shumë »