Kryefaqa / albania news

albania news

Zjarrfikësit në Korçë punojnë në kushte te veshtira

Emisionit “Stop” ka treguar sot problematikat që kanë zjarrfikësit në Korçës. Për “Stop” ata kanë treguar se kanë kërkuar sipas një VKM-je t’u paguhen orët e natës, ditët e festave dhe ditët e fundjavës. Por edhe pse kanë bërë një kërkesë të tillë, ata thonë se në fillim në listë-prezenca …

Lexo më shumë »

Droni kap makinen “në fluturim” në Pogradec

32 shoferë janë arrestuar nga policia gjatë fundjavës, 23 për drejtim mjeti në gjendje të de hur dhe 9 për drejtim mjeti pa leje drejtimi. Ndërsa janë pezulluar 180 leje drejtimi, prej të cilave 139 për shpejtësi mbi normat e lejuara dhe 41 për drejtim mjeti nën efektin e alkoolit. …

Lexo më shumë »

Shqiptari nuk pranonte lidhjen e vajzës së tij…

Policia italiane ka vënë në pranga një 49-vjeçar, i cili per pak do mund t’i merrte jeten vajzes se ti adoleshente. Sipas mediave italiane, ai nuk kishte pranuar lidhjen e vajzës me një bashkëmoshatar të saj dhe kishte shkuar në depo për të marrë një send të dyshuar ar më. …

Lexo më shumë »

E rëndë në Korçë

Një ngjarje e rëndë është shënuar në Korçë. Shtetasja me iniciale S. P., rreth 58-vjeçe është hedhur nga kati i tretë i banesës ku jetonte, e për pasojë ka nderruar jete Policia sqaron se ngjarja ka ndodhur në lagjen nr. 6, në rrugën “Miço Shkodrani”, ndërsa shtojnë se grupi hetimor …

Lexo më shumë »

Kushtet për të marrë nënshtetësinë greke

Një tjetër kapitull hap Greqia për pajisjen e të interesuarve me nënshtetësinë greke. Ka qenë vetë ministri i Brendshëm, Makis Voridhis, i cili më 22 mars ka shtypur butonin “start” të platformës së re elektronike, ku do përfshihen të gjithë aplikantët, ata në pritje dhe të rinjtë. Platforma e shumëdiskutuar …

Lexo më shumë »