Home / 2022 (faqe 5)

Arkivat Vjetore: 2022

Intervista e bujshme e princeshë Dianës në 1995, BBC kërkon falje pas 27 vitesh: “E mashtruam…”

Drejtori i përgjithshëm i BBC-së, Tim Davie i ka kërkuar publikisht falje Princit Charles dhe djemve të tij, William dhe Harry, për intervistën e Princeshës Diana të vitit 1995 dhënë për gjigantin mediatik britanik. Diana u intervistua nga gazetari Martin Bashir gjatë emisionit ‘Panorama’. Intervista bëri historinë në atë kohë …

Lexo më shumë