Home / 2022 / Korrik (faqe 44)

Arkivat mujore: Korrik 2022

Kjo është gruaja më e kërkuar në botë nga FBI, përfitoi 4 miliardë dollarë me kriptmonedha

Një grua bullgare, e njohur gjithashtu si “Cryptoqueen”, “Mbretëresha e kriptomonedhave” është shtuar në listën e FBI-së me 10 njerëzit më të kërkuar në botë. Ruja Ignatova akuzohet se ka mashtruar investitorë për 4 miliardë dollarë duke shitur një kriptomonedhë false të quajtur OneCoin. Ignatova, e cila ka shtetësi gjermane, …

Lexo më shumë

Shoqata e infermierëve shqiptarë:Nuk kemi personel, po marrim ata që kanë dalë në pension

Shoqata e infermierëve ka ngritur shqetësimin se në Shqipëri është krizë për personel shëndetësor pasi ka mungesa mjekësh dhe infermierësh. Përmes një reagimi në Facebook thotë se shumë spitale shtetërore, por edhe private nuk kanë mjekë apo infermierë specialist. “Sikur të mos mjaftonte kjo ditët e fundit Ministria e Shëndetësisë …

Lexo më shumë