Home / 2022 / Korrik (faqe 29)

Arkivat mujore: Korrik 2022

Dashuritë e rrugës së Durrësit që magjepsën Tiranën: Nga lidhja e vajzës së zv/ministrit me futbollistin e njohur te bukuroshja që i çmendte të gjithë

Qëndrimi te Bar-Kafe “Flora” dhe frekuentimi i rrugës së Durrësit erdhi pas viteve ’70-të, kur situata politike në Shqipëri, sidomos në fillim të 1973 – it u rëndua. Largimi nga “Broduej” dhe vërshimi në mbrëmje në atë zonë në qendër të Tiranës, me pikë referimi ëmbëltore “Florën”, erdhi në mënyrë …

Lexo më shumë