Home / 2022 / Korrik (faqe 12)

Arkivat mujore: Korrik 2022

Përplasi me gomone dy pushesit në Jalë, lirohet 37 vjeçari

Gjykata e Vlorës ka dhënë masën “arrest shtëpie” për 37-vjeçarin, Gjergj Priftuli, i cili ditën e shtunë goditi me gomone dy pushes në plazhin e Jalës. Seanca është drejtuar nga gjyqtari Hektor Sinanaj, ndërsa prokuror ka qenë Erisa Visoci. Ndënonëse, një prej të rinjve, Agustin Sefa, i cili u godit …

Lexo më shumë

Hapen negociatat për Shqipërinë

Vendimi për çeljen e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut është marrë mbrëmë në mesnatë nga Këshilli i Europës. Kështu të dyja vendet do të ulen sot në konferencën e parë ndërqeveritare me statusin zyrtar të vendit kandidat për t’u integruar në Bashkimin Europian. Mëngjesin e sotëm kryeministri shqiptar …

Lexo më shumë