Home / Lajme / Pamje nga koncerti në Tiranë, Sheshi Skënderbej i tejmbushur për festimet e negociatave

Pamje nga koncerti në Tiranë, Sheshi Skënderbej i tejmbushur për festimet e negociatave

Një koncert i madh mbahet mbrëmjen e kësaj të enjteje në Tiranë, ku do të marrin pjesë dhjetëra këngëtarë të njohur, për ceremoninë e hapjes së negociatave me Bashkimin Europian dhe 100-vjetorin e marrëdhënieve me Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Siç shihet nga pamjet e mëposhtme, sheshi qëndror i kryeqytetit është tejmbushur nga mijëra të rinj dhe të reja që kanë dalë për të dëgjuar këngëtarët më të mirë të muzikës pop në Shqipëri.

Në këtë koncert kenduan disa prej emrave më të njohur të muzikës si: Elton Deda, Alban Skënderaj, Xhensila Myrtezaj, Three Dots, Ylli Limani, Fifi, Flori Mumajesi, Çiljeta Xhilaga, Soni Malaj, Anxhela Peristeri, Ronela Hajati, Eneda Tarifa.

Rreth korcajone.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *