Home / Lajme / “Kryeministri tha ‘gojore’ në sy të ministreve dhe ato e duartrokitën”, Flutura Açka: Zot na i ruaj gratë

“Kryeministri tha ‘gojore’ në sy të ministreve dhe ato e duartrokitën”, Flutura Açka: Zot na i ruaj gratë

Deputetja e Partisë Demokratike, Flutura Açka, ka reaguar pas deklaratave të bëra sot nga foltorja e Kuvendit nga kryeministri Edi Rama.

Përmes një postimi në “Facebook”, Açka shkruan se e mori përgjigjen thjesht nga një grua deputete, duke iu referuar replikës së Grida Dumës.

Duke iu kthyer fjalës së Ramës, ajo shkruan se ai tha ‘gojore’ dhe ministret e tij e duartrokitën.

Postimi i plotë:

Kur nuk flasin burrat e parlamentit, të cilët e kishin për detyrë

Pas fjalimin të turpshëm të Kryeministrit të mbushur me “kocka të bluara”, “thika”, “varre”, “heshta në fyt”, “pështyma”, dhe me togfjalëshin e paturpshëm

“foltore dhe gojore” e mori përgjigjen thjesht nga një grua deputete:

Grida Duma: “Sa mirë që më ka bërë Zoti grua. Kush e ka aparatin tretës në tru, mund ta përdorë dhe gojën për jashtëqitje.” “Gojore”, tha Kryeministri në sy të ministreve të tij,

Rreth korcajone.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *