Home / Lajme / Çmimet e larta, Rama: Bizneseve t’u bëhet mësim për sezonin tjetër, duhet të jini konkurues

Çmimet e larta, Rama: Bizneseve t’u bëhet mësim për sezonin tjetër, duhet të jini konkurues

Kryeministri Edi Rama u shpreh se Shqipëria është e përgatitur për të tjera mbështetje dhe projekte që mbështeten nga BE.

Mes të tjerash Rama u ndal edhe tek porti i Durrësit, duke thënë se përveç NATO-s do të kërkojë mbështetje edhe nga Bashkimi Europian.Rama u pyet edhe për boshatisjen e disa plazheve në Vlorë, por sipas tij, janë shifra të nxituara pasi ka pasur shumë hyrje nga turistët e huaj.

“Flasim për vizitorë të huaj. Dhe numri i 6 mujorit të parë është shumë më i lartë se në vitet e shkuara. Nëse ka vërtetë problem me cimet e larta. Është për tu parë në fund. Sigurisht që kush vendos çmim të lartë dhe nuk i vjen njeri. Ky është një dëm që e paguan vetë dhe jo shteti. Do jetë mësim i mirë, për të kuptuar se për të qenë konkurrues, në një rajon që ka destinacione të afërta, duhet menduar mirë përpara se të ngrihen çmimet. Po qe kështu do jetë mësim i madh për sezonin tjetër” tha Rama.

“Nuk mund të mendojmë meqë u hap nami i Shqipërisë tu biem me top çmimeve” shtoi Rama.

Rreth korcajone.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *