Home / Lajme / Astronauti nga Korça William Gregory brenda anijes kozmike Endeavour

Astronauti nga Korça William Gregory brenda anijes kozmike Endeavour

Viti 2022 shënon 100 vjetorin e vendosjes së marrëdhënieve diplomatike me SHBA-ve dhe Shqipërisë. Për të kremtuar këtë marrëdhënie shekullore ambasada amerikane në Tiranë publikojnë foto të ndryshme ndër vite të aktiviteteve por edhe të njerëzve që kanë bërë histori. E tillë është edhe fotoja e publikuar ditën e sotme ku paraqitet astronauti shqiptaro-amerikan të NASA-s, William Gregory. Fotoja e shkrepur në hapësirë tregon Gregoryn ndërsa merr disa pako ushqimore nga një tabaka që lundron brenda anijes kozmike Endeavour, teksa po rrotullohej rreth Tokës më 15 maj 1998.

Rreth korcajone.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *