Home / Lajme / Propozimi i Francës/ Rama nxjerr foton krah Macronit: I hap rrugën e nisjes zyrtare të…

Propozimi i Francës/ Rama nxjerr foton krah Macronit: I hap rrugën e nisjes zyrtare të…

Kryeministri Edi Rama reagon pas propozimit të Francës për zgjidhjen e ngërçit të Maqedonisë se Veriut dhe hapjen e rrugës për nisjen e negociatave me Bashkimin Evropian.

Në një postim në “Twitter”, krah Presidentit Macron, Rama thekson se Franca i ka dhënë Maqedonisë së Veriut mundësinë e një pranimi pa rezervë dhe hap rrugën e nisjes zyrtare të negociatave për anëtarësimin e të dy vendeve në Bashkimin Europian.

“Propozimi i fundit francez, i cili është edhe përfundimtari,i jep Maqedonisë së Veriut mundësinë e një pranimi pa rezervë dhe hap rrugën e nisjes zyrtare të negociatave për anëtarësimin e të dy vendeve në Bashkimin Europian!

Rreth korcajone.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *