Home / Lajme / I gjithë vendi po “përvëlohet” nga temperaturat e larta, në Korçë bie breshër (Video)

I gjithë vendi po “përvëlohet” nga temperaturat e larta, në Korçë bie breshër (Video)

Korça është përfshirë pasditen e kësaj të enjteje nga një stuhi e fortë breshëri dhe shiu.

Pjesa e parë e ditës sipas raportimeve është karakterizuar nga një diell i nxehtë e më pas me kalimin e orëve moti ka nisur të ndryshojë.

Siç shihet edhe në videon e mëposhtme reshjet dhe bresheri kanë qenë të dendura. E teksa në Korçë është freskuar, e kundërta ndodh në disa qytete të Shqipërisë, ku tempeeraturat shënojnë deri në 39 gradë celcius.

Rreth korcajone.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *