Home / Lajme / Makina ra në lumë, 25 vjeçarja kishte vetëm 20 ditë që kishte marrë patentën

Makina ra në lumë, 25 vjeçarja kishte vetëm 20 ditë që kishte marrë patentën

Detaje të reja janë zbardhur nga ngjarja e rëndë që u shënua ditën e djeshme në Berat, ku humbi jetën nëna me djalin 6-vjeç.

Mësohet se 25-vjeçarja Klaudia Xhaferaj, kishte vetëm 20 ditë që kishte marre patentën. Duket se eksperienca e pakët në makinë ka bërë që edhe e reja mos arrijë të manovrojë duke përfunduar në Lumin Osum.

Nga pamjet e publikuara shihej se shoferja ka humbur kontrollin dhe ka rënë në vendin e quajtur “Ura e re”.

Dyshimet janë se Klaudia Xhaferi dhe fëmija i saj po ktheheshin nga spitali, pasi 6 vjeçari kishte në dorë një vigon. Ata janë nxjerr me shenja jete nga lumi.

Rreth korcajone.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *