Kryefaqa / Uncategorized / Bariu vlonjat që nuk pranon të dalë në “pension”/ 84 vjeçari që ecën 30 kilometra në ditë

Bariu vlonjat që nuk pranon të dalë në “pension”/ 84 vjeçari që ecën 30 kilometra në ditë

Limet Limaj është 84 vjeç. Gjithë jetën është marrë me blegtori. Bariu nga Vranishti i Vlorës ngjit malet me entuziazmin e një të riu dhe pa shkop.

Jeta për të nuk ka qenë e lehtë, i operuar disa herë ai sot në moshën 84 vjeçare nuk ka ndërmend të braktisë malet duke ecur 30-40 km në ditë.

Megjithatë kjo punë nuk e ka bërë të pasur por pa stanin nuk jeton dot.

Bashkëshortja e tij Isate Limaj nuk e ndjek dot në mal. Ajo bashkë me njërin prej djemve e ndihmon të mjelë dhitë. me forcën e saj e ka kthyer rrëzën e malit në tokë bujqësore ku kultivon perime dhe fruta. me fjalë të thjeshta ajo tregon se përse natyra është gjithçka për ta.

Marrë nga Top Channel

Rreth albania news

Shiko gjithashtu

“Loja mori fund”, arrestohet më në fund burri i Caroline, ja çfarë bëri para se ta merrnin

Policia greke ka njoftuar se urdhri i ndalimit është kthyer në urdhër arresti për Babis …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *