Kryefaqa / Lajme / Fluks udhëtarësh në Qafë Thanë pas heqjes së karantinës së detyrueshme

Fluks udhëtarësh në Qafë Thanë pas heqjes së karantinës së detyrueshme

Që pas heqjes së karantinës është rritur ndjeshëm lëvizja në pikën e kalimit kufitar të Qafë Thanës.

Bëhet me dije se gjatë 24 orëve të fundit nga kjo pikë kufitare kanë hyrë e kanë dalë rreth 4 000 shtetas.

Numri më i madh i lëvizjeve është regjistruar në dalje drejt Maqedonisë së Veriut me 2 283 shtetas ndërkohë që edhe numri i hyrjeve është regjistruar në 1 986 shtetas.

Mësohet se në Qafë thanë pala jonë punon me 5 sportele, 2 në hyre dhe 3 në dalë për të përballur këtë fluks.

Rreth albania news

Shiko gjithashtu

Gjithçka ndodhi pas një debati të çastit, si e pesoi biznesmeni dhe turisti në Sarandë

Eshtë zbardhur ngjarja e ndodhur mëngjesin e sotëm në qytetin bregdetar të Sarandës, ku mbeti …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *