Kryefaqa / Lajme / Sot dalin përgjigjet e lotarisë amerikane, ja si ta kuptoni nëse keni fituar

Sot dalin përgjigjet e lotarisë amerikane, ja si ta kuptoni nëse keni fituar

Përgjigjet e aplikimeve për Lotarinë Amerikane dalin sot. Të gjithë ata që kanë aplikuar në orën 18:00 mund të kontrollojnë nëse janë përzgjedhur nga lotaria amerikane apo jo.

Ju mund të kontrolloni në faqen e internetit të E-DV https://dvprogram.state.gov/ duke filluar nga dita e sotme në orën 18:00, duke klikuar mbi butonin check status dhe vendosur kodin tuaj unik që keni marrë gjatë aplikimi.

Të regjistruarit e DV-2022 do të kenë mundësinë të përdorin numrin e tyre unik të konfirmimit të dhënë në regjistrim duke kontrolluar në formatin on-line “Kontrollin e Statusit të të Regjistruarve” në faqen zyrtare të E-DV-së.

Rreth albania news

Shiko gjithashtu

Gjithçka ndodhi pas një debati të çastit, si e pesoi biznesmeni dhe turisti në Sarandë

Eshtë zbardhur ngjarja e ndodhur mëngjesin e sotëm në qytetin bregdetar të Sarandës, ku mbeti …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *