Kryefaqa / Uncategorized / Fjolla Morina në kërkim ndërkombëtar, ja vendimi i fundit për këngëtaren

Fjolla Morina në kërkim ndërkombëtar, ja vendimi i fundit për këngëtaren

U martua me nje ceremoni perrallore ne Dubai por gjerat per Fjolla Morinen nuk duket te shkojne mire nga ana ligjoree.

Në fillim të muajit mars, Gjykata e Kukësit riktheu vendimin per Morinen pasi ajo nuk u gjet ne shtepi gjate nje kontrolli.

Ndryshimi i masës së sigurisë ne “arrest me bu rg” u bë në mungesë të këngëtares.

Së fundmi, Prokuroria pranë Gjykatës së Shkallës së Parë në Kukës ka bërë kërkesë për shpalljen në kërkim ndërkombëtar për këngëtaren nga Kosova Fjolla Morina, e dënuar me 25 mars nga Gjykata e Shkallës së Parë në Kukës me 6 vjet.

Kërkesa bashkë me materialin përkatës është nisur të martën në drejtim të Prokurorisë Përgjithshme dhe është firmosur nga prokurori Edmond Karriqi. Prokuroria e Përgjithshme është ajo që vendos nëse kërkesa do të miratohet.

Nuk është e qartë nëse Morina do të shpallet në kërkim ndërkombëtar pa mbaruar gjykimi i saj në Apel.

Kujtojmë se që nga janari Fjolla Morina është në kërkim nga policia shqiptare, pasi këngëtarja theu arrestin e shtëpisë, ku duhej të kalonte dënimin e saj. Policia e Kukësit kishte marrë informacione që Fjolla ishte arratisur nga shtëpia dhe menjëherë u nis për në banesën e saj për një kontroll dhe aty u kuptua se nuk kishte brenda asnjë person.

Mirëpo pavarësisht problemeve aktuale me drejtësinë shqipatare, Fjolla ka gjetur mundësinë për të zyrtarizuar dashurinë e saj me Fisnik Sylën. Dyshja e njohur janë martuar në Dubai, ndërkohë që Fjolla ka qenë në kërkim nga policia.

Rreth korcajone.al

Shiko gjithashtu

Rrëfimi i shkrimtarit të njohur francez Guillaume Apollinaire

Novelë e re nga Guillaume Apollinaire Shqiptarët janë burra të pashëm, fisnikë, të guximshëm, me …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *