E mërkurë , Prill 21 2021
Kryefaqa / Uncategorized / VIDEO/ Greqi, prindërit shqiptarë kontribuojnë vullnetarisht për sheshin e lojërave

VIDEO/ Greqi, prindërit shqiptarë kontribuojnë vullnetarisht për sheshin e lojërave

Disa prindër shqiptarë në Greqi kanë bërë një gjest të rrallë, solidar dhe të madh në qytetin e Lamias duke lyer një shesh lojërash.

Ata panë se sheshi i lojërave kisthe nevojë për mirëmbajtje, dhe ndodhej pas shtëpisë së fëmijës në qytetin bregdetar.

Prindërit shqiptarë kanë vite që jetojnë në Lamia madje kanë lindur dhe rritur fëmijët e tyre aty.

“ Kush mund të ofrojë diçka, le ta bëjë. Në këtë mënyrë ne mund ta bëjmë botën tonë më të mirë, qytetin tonë më të bukur … “, thonë ata.

Rreth korcajone.al

Shiko gjithashtu

Rama hap zemrën: Kur isha i vogël babai nuk donte të bënte foto me mua se i kisha këmbët e shtrembra…

Edi Rama ka zbuluar marrëdhënien me prindërit e tij. Teksa rrëfente në “E diell” lidhjen …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *