E mërkurë , Prill 21 2021
Kryefaqa / Lajme / Serbia josh turistët me vaksina falas: Markën dhe llojin e zgjidhni vetë…

Serbia josh turistët me vaksina falas: Markën dhe llojin e zgjidhni vetë…

Serbia ka zgjeruar aksesin për vaksinat falas për të gjithë shtetasit e saj.

Por kjo jo vetëm për qytetartët serbë, por së fundmi qeveria ka ofruar vaksina falas edhe për turistët e huaj, të cilët zgjedhin Serbinë si destinacion turistik.

Por ajo që vlen më shumë për t’u theksuar është fakti se turistët do të kenë mundësi të zgjedhin se cilën vaksinë duan të marrin mes Pfizer, Moderna, Sputnik V, AstraZeneca, madje edhe Sinopharm.

Procedura për këtë është e lehtë, ata thjesht duhet të plotësojnë një pyetësor në portalin qeveritar.

Udhëzimet shpjegohen me detaje në faqen e internetit të ambasadës së Beogradit në Itali.

Rreth korcajone.al

Shiko gjithashtu

Basha pritet me ovacione në Pogradec: Ju ka hipur nuri i fitores, në sytë tuaj shoh shpresë…

Kryedemokrati Lulzim Basha ka vizituar ditën e sotme qytetin e Pogradecit ku dhe ka mbajtur …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *