Kryefaqa / Lajme / Gruaja në Greqi ndërron jetë 30 minuta pasi mori vaksinën AstraZeneca, mjekët tregojnë shkakun

Gruaja në Greqi ndërron jetë 30 minuta pasi mori vaksinën AstraZeneca, mjekët tregojnë shkakun

Dje në grua 63 vjeçe ndërroi jetë në Ilion të Greqisë, vetëm 30 minuta pasi bëri vaksinën AstraZeneca.

Sapo kishte marrë dozën e vaksinës ajo qëndroi për 15-minuta në qendrën e vaksinimit për të parë ecurinë e saj dhe më pas u largua. Por pak minuta më vonë ajo u ndje keq dhe shkoi të ulej në një stol aty pranë parkut.

Kur qytetarët aty pranë kuptuan që gruaja nuk po ndihej mirë, informuan mjekët e qendrës së vaksinimit ndërsa u thirr edhe ambulanca. Pavarësisht se iu ofrua ndihma e menjëhershme, gruaja humbi jetën.

Mjeku, Nikos Kalogrias, i cili bëri edhe ekzaminimin e trupit të viktimës tregon për protothema.gr se gruaja kishte ndërruar jetë si pasojë e infarktit të miokardit, ndërsa në mushkritë e saj u gjetën gjurmë të edemës pulmonare.

Rreth albania news

Shiko gjithashtu

Mori vaksinën kineze anti Covid, Luftar Paja tregon simptomat dhe bën apel…

Aktori, Luftar Paja tregon se ka marrë dozën e parë të vaksinës “Sinovac”, para tre …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *