Kryefaqa / Lajme / Bllokohet aksi nacional Korçë-Pogradec, dhjetëra simpatizantë të PD dalin në rrugë të presin Bashën

Bllokohet aksi nacional Korçë-Pogradec, dhjetëra simpatizantë të PD dalin në rrugë të presin Bashën

Dita e shtatë e fushatës elektorale e ka gjetur kreun e opozitës në Pogradec dhe Korçë.

Dhjetëra militantë dhe simpatizantë të PD janë mbledhur në fshatin Çiflig në hyrje të Korçës për të pritur Lulzim Bashën.

Me flamujt kuq e zi dhe të PD, militantët nga gjashtë bashkitë e qarkut kanë formuar vargje me makina në pritje të Bashës.

Mbështetësit po i sigurojnë kreut të PD një pritje entuziaste ndërkohë që dhjetëra mbështetës simpatizantë kanë bllokuar aksin nacional Korçë – Pogradec.

Rreth albania news

Shiko gjithashtu

Gruaja në Greqi ndërron jetë 30 minuta pasi mori vaksinën AstraZeneca, mjekët tregojnë shkakun

Dje në grua 63 vjeçe ndërroi jetë në Ilion të Greqisë, vetëm 30 minuta pasi …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *