Kryefaqa / Uncategorized / Do shkojë në Eurovision, Anxhela Peristeri “lë nam” me intervistën në anglisht

Do shkojë në Eurovision, Anxhela Peristeri “lë nam” me intervistën në anglisht

Këngëtaret shqiptare që zgjidhen për të konkuruar në “Eurovision” duket se i ndjek nga pas një mallkim. Bëhet fjalë për gjuhën angleze. Së fundmi, këngëtarja Anxhela Peristeri ka dhënë një intervistë për “wiwibloggs”, për të folur në lidhje me këngën e saj me të cilën do të përfaqësojë Shqipërinë, por ka dështuar.

Teksa shpjegonte subjekin e këngës, Peristeri ka ngecur në zgjedhjen e fjalëve dhe ka përdorur tingujt.

“We had a lockdown before a year, i understood that with everything, and with one *makes a sound, we had nothing. And for this I wanted this subject of a song,”-thotë ajo anglisht. Ndërsa shqip do të përkthehej: Para një viti kishim lockdoën,dhe kuptova që kishim gjithçka, dhe me një goditje mbetëm me asgjë. Këtë doja ta bëja këngë. Megjithatë gramatika lë shumë për të dëshiruar edhe në përdorimin e fjalive të tjera.

Por Peristeri nuk është e vetmja që gabon me anglishen. Para saj “perla” në gjuhë të huaj ka lëshuar edhe Jonida Maliqi me Eneida Tarifën. (Shiko këtu)

Këngëtaret shqiptare duket se e kanë “bezdi” të studiojnë pak anglisht para se të flasin dhe japin intervista, epo urime…

Rreth albania news

Shiko gjithashtu

Dreka e parë e Helenës me familjen e Ismail Kadaresë, aty ku lindi ideja e fejesës

Ismail dhe Helena Kadare përbëjnë çiftin më të njohur të letrave shqipe. Me poshte ju …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *