E mërkurë , Prill 21 2021
Kryefaqa / Lajme / Mediat helene nxjerrin pamjet, ja si dalin njerëzit në rrugë (VIDEO)

Mediat helene nxjerrin pamjet, ja si dalin njerëzit në rrugë (VIDEO)

Tërmeti i fuqishëm me magnitudë 6.0 ballë i shkallës Rihtër që goditi sot Greqinë, ngjalli frikë te qytetarët.

Mediat helene kanë publikuar pamje ku shfaqen njerëz teksa dalin në rrugë pas lëkundjeve. Sizmiologët thanë se lëkundjet u ndjenë shumë pasi zgjatën për një kohë të gjatë.

Sipas Institutit Gjeodinamik të Athinës tërmeti u regjistrua 21 km në Jugperëndim të qytetit Tyrnavos me një thellësi fokale prej 10 km.

Goditja e parë u regjistrua rreth orës 12:00 (me orën lokale) dhe është shoqëruar nga një paslëkundje e dytë me magnitudë 4.6 ballë, Rihter.

Tërmeti u ndje në Greqinë Veriore dhe Jugore, veçanërisht në Selanik.

Rreth korcajone.al

Shiko gjithashtu

Basha pritet me ovacione në Pogradec: Ju ka hipur nuri i fitores, në sytë tuaj shoh shpresë…

Kryedemokrati Lulzim Basha ka vizituar ditën e sotme qytetin e Pogradecit ku dhe ka mbajtur …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *