Kryefaqa / Lajme / Ky është i riu që ndërroi sot jetë nga Covid

Ky është i riu që ndërroi sot jetë nga Covid

I riu që shihni në foto është 17-vjeçari i cili humbi jetën nga covid 19.

 

Qamil Seiti nga Mamurrasi, nuk ka arritur te festoje dot 18 vjetorin e tij pasi ka humbur jetën në Spitalin Covid 2 , pasi ishte infektuar me covid. Siç duket dhe nga fotot i riu punonte në kuzhinë.

 

Ai kishte 100% të mushkërisë të prekur nga covid kur ka mbërritur në spitalin “Shefqet Ndroqi” dhe kjo gjë ka bërë që i riu të humbiste jetën.

 

Seiti ishte shtruar prej të paktën një jave tek Sanatoriumi ndërsa prej ditësh ishte në intubim.

 

Mësohet se 17-vjeçari nuk kishte sëmundje bashkëshoqëruese. I infektuar në spitalin “Shefqet Ndroqi”, është edhe babai i 17-vjeçarit, ndërsa nëna e tij është shëruar.

Rreth korcajone.al

Shiko gjithashtu

Gjykata e Pogradecit mbyll dyert, 8 punonjës infektohen me COVID-19

Kanë shpërthyer infektimet në Gjykatën e Pogradecit, ku 8 punonjës kanë rezultuar pozitivë në testin …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *