Kryefaqa / Korcarët / E intubuar prej disa ditësh, ndërron jetë 28 vjeçarja nga Korça

E intubuar prej disa ditësh, ndërron jetë 28 vjeçarja nga Korça

Një 28-vjeçare nga Korça është mes viktimave nga koroanvirusi. Lajmi bëhet i ditur nga burime për ‘News24′.

Ajo kishte lindur pak ditë më parê dhe pas lindjes gjendja e saj shëndetësore ështe përkeqësuar.

Mësohet se e reja ishte e shtruar prej disa ditësh në spitalin ‘Shefqet Ndroqi, ndërsa pas përkeqësimit të situatës ajo ishte intubuar.

28-vjeçarja ndërroi jetë mbrëmjen e djeshme.

Rreth albania news

Shiko gjithashtu

Ngricat kudo në rrugët e Korçës, 10 qytetarë përfundojnë në spital me fraktura

Prej katër ditësh banorët e lagjeve në Korçë po vuajnë për shkak të ngricave që …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *