Kryefaqa / Lajme / Video/ 58 vjeçari dergohet me helikopter në Tiranë

Video/ 58 vjeçari dergohet me helikopter në Tiranë

Një 58 vjeçar nga fshati Leshnicë është nisur me helikopter urgjent drejt kryeqytetit.

58 vjeçari me inicialet I.L mësohet të ketë pasur probleme serioze me frymëmarrjen çka i ka detyruar mjekët e spitalit të Pogradecit të kërkojnë një mjekim me të specializuar në spitalin Shefqet Ndroqi.

Pasi është dhënë ndihma e parë në Pogradec është nisur për mjekim më të specializuar pasi 58 vjeçari mësohet të ketë kaluar Covid-19 ndaj dhe për këtë sipas mjekve ka paraqitur probleme me shëndetin.

Burime të siguruara thanë se gjendja e 58 vjeçarit paraqitet më e stabilizuar./ Sot 7

Rreth korcajone.al

Shiko gjithashtu

Gjykata e Pogradecit mbyll dyert, 8 punonjës infektohen me COVID-19

Kanë shpërthyer infektimet në Gjykatën e Pogradecit, ku 8 punonjës kanë rezultuar pozitivë në testin …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *