Kryefaqa / Uncategorized / E la djalin në derën e një familje rome, Esmeralda e sheh pas 11 vitesh: Nuk e di kush është babai

E la djalin në derën e një familje rome, Esmeralda e sheh pas 11 vitesh: Nuk e di kush është babai

Një histori e denjë për filma ka qenë ajo në emisionin “Shqipëria Live”, ku Esmeralda Kamena ka njohur dhe ka folur përmes kamerave me djalin e saj.

Ajo e la djalin 11 vite më parë në derën e një familje rome, e cila u kujdes për vogëlushin deri sot.
Iraldo, që tashmë është 11 vjeç gëzon shëndet të plotë, por nëna që e ka rritur është me kancer dhe përmes emisionit i ka kërkuar nënës biologjike ta marrë djalin pasi ajo nuk mund të kujdeset dot më për të.

Esmeralda, e cila tashmë jeton në Gjermani foli me Elvirën, e cila akoma jeton në Lezhë, dhe i tha se nëse ajo nuk do t’ia japë djalin është e drejta e saj, pasi e ka rritur vetë.

“Vetëm nëse Elvira më thotë hajde merre jam e gatshme të vij dhe ta marr, nëse jo unë dua vetëm të mbajë kontakte me mua, vetem ta di se jane mire”, eshte shprehur e reja.

Ajo rrëfen vështirësitë që ka kaluar në jetë dhe pse u detyrua të braktisë djalin.

“Unë jam rritur te halla ime sepse mami dhe babi janë ndarë. Më ka lënë mami te halla 6 muajshe Kam vuajtur shume sepse më kanë rra hur, më kanë tor turuar. Kush kishte mundësi i pari më rri hte.

Te halla kam jetuar deri në moshën 11 vjeçe, pastaj kam ikur për Greqi se nuk i duroja dot më të rra hurat. Babi nuk ka ushtruar asnjëherë dhu në.

Kam ikur me një grup nga Lezha dhe Elbasani. Policia greke na ka ndjekur por kam shpëtuar. Rrija te një familje greke dhje punoja. Kam ndenjur 2 vite e ca. Pastaj erdha në shtëpi, rrija nëpër rrugë, në shkallët e pallatit, krejt e vetme. Kam qenë gjithë kohën rrugëve. Punoja kamariere, shumë vende në Laprakë, Zogu i Zi, stacioni i trenit, kam punuar në Durrës nëpër tallava si kamariere ose balerinë, çfarë të gjeja”.

Ajo tregon momentin kur mësoi se priste fëmijë, pas një përdh unimi një Greqi. “Mora vesh që jam shtatzënë, para se të vij në Shqipëri. Ai djali që jetoja më nxori jashtë sepse tha nuk dua të femra që kanë fëmijë me burra të tjerë. Kam punuar në Patra, në një diskotekë, aty më kanë përdh unuar 5 vetë”.

Esmeralda shpjegon pse u detyrua ta braktisë djalin e saj. “Kam lindur djalin në Shkodër sepse atje po kërkoja një shtëpi për të jetuar. Sepse kisha gjetur një lokal të punoja. Ika te halla, dy ditë e mbajtën. Pastaj ika nga shtëpia e hallës. Shkova të punoj më tha halla hajde te shinat e trenit të flasim, kisha djalin në duar, më tha nuk të mbaj dot më sepse burri i gocës nuk do ku rva me fëmijë.

Pyeta një shok më tha a mund të gjej njeri. Më mori me vete më çoi te Elvira. Ajo ishte shumë e dashur, shumë e respektueshme. I bëri të gjitha si të ishte nëna e djalit.

Unë nuk e njihja. Më çoi kushëriri i saj te ajo. Më tha që kjo grua ka ëndërr të ketë një djalë sepse kishte vetëm dy vajza.

Nuk i thashë se kisha frikë se ajo s’do ma mbante çunin, çfarë do të bëja ne mes të rrugëve, kisha frikë se do të vd iste nga ftohti. Në atë moment pasi ika, nuk doja asgjë tjetër, vetëm të vdi sja, humba edhe djalin, nuk kisha asnjë, pse të jetoja”.

Rreth korcajone.al

Shiko gjithashtu

Dy motrat Lalo e pësojnë…

Motrat Lalo të cilat hodhën akuza mbi mjeken e spitalit Infektiv Migena Qato, pas humbjes …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *