Kryefaqa / Lajme / Video/ “Erdogan nuk bën më nëna”, fierakët i kushtojnë këngë presidentit turk pas premtimit për spitalin

Video/ “Erdogan nuk bën më nëna”, fierakët i kushtojnë këngë presidentit turk pas premtimit për spitalin

Premtimi i dhënë nga Presidenti turk, Rexhep Taip Erdogan për ndërtimin e Spitalit të ri të Fierit përpara 25 prillit, si dhe për mbështetjen qe ka treguar ndaj Shqipërisë pas tërmetit shkatërrues të një viti më parë, ka bërë mjeshtrin e polifonisë, Guri Rrokaj dhe fierakët ti kushtojnë një këngë atij.

Nën tingujt e muzikës tradicionale shqiptare këngëtarët nga Fieri i kanë kënduar presidentit turk “Erdogani tha me gojë, Shqipërinë do ta ndihmoj”, thuhet në një pjesë të këngës.

Rreth korcajone.al

Shiko gjithashtu

Gjykata e Pogradecit mbyll dyert, 8 punonjës infektohen me COVID-19

Kanë shpërthyer infektimet në Gjykatën e Pogradecit, ku 8 punonjës kanë rezultuar pozitivë në testin …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *