Kryefaqa / Lajme / Gazetarja ia thote ne sy ministres…

Gazetarja ia thote ne sy ministres…

Gazetarja Jonida Shehu ka deklaruar se një familjar dhe i njohuri i saj sa herë që shkon në spitale i bën paratë pesë mijë lekësha e dy mijë lekësha, në mënyrë që të japin rushfet.

E pranishëm në “Opinion”, përballë ministres Ogerta Manastirliu, Shehu tha se është shokuar nga kjo gjë.

“Unë kam raste konkrete, një i njohuri, i afërmi im…jam skandalizuar. Më thoshte se sa herë që nisej për në spital, i bënte paratë pesë mishe e dy mishe, që t’i kishte gati për tu dhënë atyre. Se më tha ‘nuk futem dot aty po su dhashë lekë dhe rojeve e pastrueseve,”- tha Shehu.

Rreth korcajone.al

Shiko gjithashtu

Gjykata e Pogradecit mbyll dyert, 8 punonjës infektohen me COVID-19

Kanë shpërthyer infektimet në Gjykatën e Pogradecit, ku 8 punonjës kanë rezultuar pozitivë në testin …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *