Kryefaqa / Lajme / Reshjet e dëborës zbresin në qytetin e Korçës, po vazhdoi kështu nesër do zgjohemi…

Reshjet e dëborës zbresin në qytetin e Korçës, po vazhdoi kështu nesër do zgjohemi…

Gjatë mbrëmjes së sotme, në qytetin e Korçës kanë rënë reshjet e para të dëborës. Nëse vazhdojnë me këtë ritëm, nesër “do të zgjohet e veshur me të bardha”.

Meteoalb ka raportuar se gjatë orëve të mbrëmjes vendi do të përfshihet nga temperatura të ulta dhe reshje të dendura dëbore në pjesën lindore dhe veri-lindore të vendit.

Reshjet e dëborës do të përfshijnë Malësinë e Tiranës, Përrenjasin, Pogradecin si edhe të gjithë pjesën lindore dhe veri-lindore të Shqipërisë.

Stacionet meteorologjike rajonale bëjnë me dije se parashikohet që në zonat në fjalë të bjerë 2 deri në 3 cm/ orë.

Rreth korcajone.al

Shiko gjithashtu

Video/ 58 vjeçari dergohet me helikopter në Tiranë

Një 58 vjeçar nga fshati Leshnicë është nisur me helikopter urgjent drejt kryeqytetit. 58 vjeçari …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *