Kryefaqa / Uncategorized / Gëzim i madh për nënën me tre jetimë në Cërrik, bëhen me shtëpi të re

Gëzim i madh për nënën me tre jetimë në Cërrik, bëhen me shtëpi të re

Sidrit Bejleri së bashku me bashkëshorten e tij Meri vizituan banesën e Venetikës në Cërrik. Me vetë kanë sjellë në lajm të mirë se për jetimët e pambrojtur emisionit i shqiptarëve do u dhuronte një banesë të ngrohtë dhe të bukur.

“Burri im ishte i sëmurë, punonte aq sa të ushqeheshim, nuk arriti për përfundojë banesën, e kam parë emisionin tuaj, atje lotët e hidhërimit kthehen në lot gëzimi. Dua tu kërkoj të më siguroni jetën e fëmijëve”, -thotë Venetika.

“Ne jemi këtu tu ndihmojmë, këtu është shumë ftohtë, ti gjithë këto vite ke jetuar kështu por nuk është e drejtë për këta fëmijë të jetojnë këtu me këto kushte, ne do lëvizim diku të gjithë së bashku, tani po bie shi nuk do rrimë më këtu”,-u tha Sidriti. Venetika dhe tre fëmijët e mitur bashkë me Sidritin dhe Merin u futën tek shtëpia e re, fëmijët realizuan edhe ëndrrën e tyre pasi kanë krevatet e tyre marinar. Venetika e cila po rrit e vetme tre fëmije te mitur duke u dridhur nga gëzimi tashmë tha se sot emisioni i shqiptarëve i ka bërë dhuratën më të bukur të jetës.

Rreth korcajone.al

Shiko gjithashtu

“Pseudogazetar, do jemi më të lumtur pa ty në ekran”, deputetja e PS përplaset me Marin Memën

Gazetari i Marin Mema, në emisionin e tij të fundit në “Gjurmë shqiptare”, trajtoi historinë …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *