Kryefaqa / Lajme / Si do ta festojmë Vitin e Ri 2021?

Si do ta festojmë Vitin e Ri 2021?

Festat e fundvitit po afrohen dhe një pyetje që shumë njerëz duket se po ngrenë është si do t’i kalojmë ato në kohë pandemie. Pikërisht për këtë u pyet nga gazetari Blendi Fevziu mbrëmjen e kësaj të enjteje në “Opinion” edhe Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu. Lajmi i mirë është që të gjithë do të festojmë në familje, por sa i përket grumbullimeve të mëdha ato duket se nuk janë opsion. Manastirliu theksoi se do të vijojë të kërkohet shmangia e kontakteve jo të domosdoshme.

Do e hamë Vitin e Ri rehat këtë vit zonja Manastirliu, apo me kufizime?

Është në dorën tonë, zoti Fevziu, por patjetër që do të jemi në kushtet e kërkesave të kohës, por themi, në normalitetin e ri. Do të kërkohet dhe do të vijojë të kërkohet shmangia e të gjitha kontakteve jo të domosdoshme, por do të jemi në familje.

Te familja e vogël, se shqiptarët janë mësuar të mbledhin disa familje bashkë për Vit të Ri…

Padyshim që duke respektuar të gjitha rregullat do të gëzojmë dhe do të shpresojmë që viti tjetër të jetë shumë më efektiv dhe jam e bindur që do të jetë shumë më i mirë dhe për arsyen tjetër që vaksina do të vijë edhe në Shqipëri.

Rreth korcajone.al

Shiko gjithashtu

Pilotja shqiptare në Dubai: Dua të hap një shkollë për pilotim në Shqipëri

Xhesina Xhika punon si stjuardesë por tregon se gjatë kësaj i lindi pasioni për pilotimin …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *