E shtunë , Nëntor 28 2020
Kryefaqa / Lajme / Dimri vjen në Shqipëri

Dimri vjen në Shqipëri

Dimri po afron dhe reshjet e para të dëborës kanë filluar.

Bëhet me dije se ulja e temperaturave ka sjellë reshjet e para të dëborës për këtë vit në juglindje te vendit.

Reshjet e pakëta do të përfshijnë fshatrat turistike, si Dardhën,Voskopojën dhë Qafë-Qarrin, ndërsa kontraktorët janë në gadishmëri për çdo situatë.

Nesër që është fundjavë pritet të ketë dhe dhe vizitor në këto fshatra turistik, për të shijuar kështu edhe dëborën.

Rreth korcajone.al

Shiko gjithashtu

Në fshatin Podgorie të Korçës, bujkut i mbajnë kontributet

Emisioni Stop ka shkuar në fshatin Podgorie në Korcë, për të takuar shtetasin Vezir Çoçka, …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *