E shtunë , Nëntor 28 2020
Kryefaqa / Lajme / Ndërron jetë nga Covid foshnja 16 muajshe

Ndërron jetë nga Covid foshnja 16 muajshe

Ditën e sotme ka ndërruar jetë nga COVID një foshnje 16 muajshe. Fëmija e gjinise femër ishte e shtruar në reanimacion prej ditësh.

 

Fëmija me inicialet A.K ishte me origjinë nga qyteti i Durrësit. Mësohet se ajo ka pasur hemorragji të vazhdueshme.

 

Një ditë më parë u raportua se, në Pediatrinë e QSUT-së ndodhen 4 të mitur të shtruar, pasi janë prekur nga koronavirusi si dhe rasti i foshnjës që ndërroi jetë.

 

Deri tani në vendin tonë kanë rezultuar pozitiv me Covid pas testimeve 30,623, ndërkohë që kanë humbur jetën 657 persona, ndërsa shifrat prej javësh tashmë njohin vetëm rritje.

Rreth korcajone.al

Shiko gjithashtu

Në fshatin Podgorie të Korçës, bujkut i mbajnë kontributet

Emisioni Stop ka shkuar në fshatin Podgorie në Korcë, për të takuar shtetasin Vezir Çoçka, …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *