Kryefaqa / Lajme / E trishtë/ Ndërron jetë nga koronavirusi një 21-vjeçar nga Elbasani

E trishtë/ Ndërron jetë nga koronavirusi një 21-vjeçar nga Elbasani

Një 21- vjeçar ka humbur jetën për shkak të koronavirusit, duke u bërë kështu viktima më e re në Shqipëri që humb jetën nga kjo sëmundje. I riu nga Elbasani vuanat edhe nga sëmundje të tjera shëndetësore.

Mësohet se aikishte disa ditë që kurohej në shtëpi pas infektimit me Covid-19. por më pas gjendjea e tij është përkeqësuar duke bërë që mbrëmjen e djeshme të nisej me urgjencë drejt spitalit “Shefqet Ndroqi”. Ai është futur menjëherë në intubim por nuk ka mundur t’i mbijetojë sëmundjes.

Në Elbasan që prej fillimit të pandemisë deri më tani në Elbasan kanë humbur jetën 34 persona dhe janë infektuar 334 të tjerë.

Ndërkohë në të gjithë Shqipërinë kanë nderruar jete 465 persona dhe janë infektuar 18, 250 pacientë që prej fillimit të emergjencës shëndetësore.

Rreth korcajone.al

Shiko gjithashtu

Pas shtatë muajsh flet Bajram Tusha

7 muaj më parë, emisioni Fiks Fare publikoi historinë  e një 17 vjeçareje në Sarandë, …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *