E shtunë , Nëntor 28 2020
Kryefaqa / Lajme / Rama: Covid po tmerron botën, shqiptarët trekrenarë duan aheng

Rama: Covid po tmerron botën, shqiptarët trekrenarë duan aheng

Kryeministri Edi Rama ditën e sotme në një konferencë për shtyp, ku në prani ishte dhe rrjeti i inspektorëve per anti-Covid, ka folur për situatën e Covid.

Ai është shprehur se një mbyllje e dytë po tmerron botën dhe se Shqipëria një mbyllje të dytë nuk e përballon dot.

Ai me ironi është shprehur se shqiptarët duan festa ndërsa shteti të ‘vrasë’ covidin.

“Një mbyllje e dytë ka tmerruar botën jo vetëm shqipërinë, por presidentin Macron dhe kancelaren Angela Mercel. Të gjitha janë këtë një pamje të vendosja me detyrim e makës botërisht si një përpjekje plus në këtë fazë, armiku është në ofensivën e dytë .

Nuk duam të mbyllemi, tju themi njerëzve që shkojnë në punën rrini në shtëpi, nuk dua të themi atyre që lëvizin dhe që lëvizjen e kanë të burimve të të ardhurave mos lëvizni më, nuk duam të mbyllim shkollat nuk duam tu themi studentëve që do rrinin në shtëpi. Nëse bëjm shqiptarët trekrenare që duan të bëjnë aheng dhe Covidin ta vras shteti me cifte apo më keq duan të jetojnë sy hapur dhe të shohin ata që duan të shohin,” tha Rama.

Rreth korcajone.al

Shiko gjithashtu

Në fshatin Podgorie të Korçës, bujkut i mbajnë kontributet

Emisioni Stop ka shkuar në fshatin Podgorie në Korcë, për të takuar shtetasin Vezir Çoçka, …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *