Kryefaqa / Lajme / “Nuk jam penduar”, detajet e ngjarjes që tronditi sot Himarën

“Nuk jam penduar”, detajet e ngjarjes që tronditi sot Himarën

Një biznesmen i njohur në Himarë humbi jetën sot për shkak të një borxhi të pashlyer.

Ngjarja e rëndë ndodhi mëngjesin e sotëm në orën 08:55 në vendin e quajtur rrethrrotullimi, që të çon në lagjen Spille në Himarë, teksa biznesmeni Niko Goro doli nga marketi i motrës së tij.

Autori êshtē një 53 vjeçar nga Tirana, i cili i kishte shitur tokên biznesmenit, ku ky i fundit po ndërtonte hotelin e dytë.

Mirëpo Kliti Leka nuk i ka marrê paratë për tokën, dhe prej disa kohësh ata kishin pasur debate madje edhe konfrontime fizike.

Ditën e sotme autori ka marrë një makinë me qira dhe ka qëlluar drejt biznesmenit duke e lënë të vdèkur në vend.

Sipas gazetarit Enrik Mehmeti, ai kishte menduar t’i jepte fund jetës pas aktit, por u kap nga forcat Shqiponja.

I qetê dhe me maskë ai është shprehur se nuk është penduar për atë që bëri.

Rreth korcajone.al

Shiko gjithashtu

E njohu në protestën e PD, gazetarja merr propozimin për martesë në emision

Në emisionin “Rudina” si kurrë më parë ka ardhur live një propozim për martesë ditën e …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *